ИЗВЕШТАЈ 52. СМОТРЕ РЕРЕЦИТАТОРА СРБИЈЕ ,,ПЕСНИЧЕ НАРОДА МОГ“

У петак и суботу, 28. и 29. маја 2021. године, на Великој сцени Центра за културу Ваљево, одржана је 52. Смотре рецитатора Србије ,,Песниче народа мог“.

Такмичење у категорији СРЕДЊИ УЗРАСТ, одржано је у петак 28. маја.
Такмичење у категоријијама МЛАЂИ и СТАРИЈИ УЗРАСТ, одржано је у суботу 29. маја.

Оцењивачка комисија:

Др Радован Кнежевић, професор дикције и глумац, председник
Мр Андријана Виденовић, професорка дикције и глумица
Мирослав Трифуновић, редитељ
Данијела Квас, професорка српског језика и књижевности и песникиња
Милорад Дамјановић, глумац

Комисија је пратила снимке наступа по 34 такмичара у категоријама млађег и средњег узраста и снимке наступа 33 такмичара у категорију старијег узраста. Након ширег круга такмичења, изабрала је по 6 финалиста из категорија млађег и средњег узраста и 8 финалиста из категорије старјијег узраста, чије је снимке поново преслушала и јавним гласањем изабрала победнике и свим категоријама.

 

МЛАЂИ УЗРАСТ:

1. МЕСТО 50 БОДОВА

СИМИЋ Илија (Београд)
ОШ ,,Вук Караџић“ Рипањ, Вождовац
Владимир Андрић: Код Тоше на кроше
Педагог: Наташа Несторовић Петровић

2. МЕСТО 47 БОДОВА

ФИЛИПОВИЋ Калина (Колубарски округ)
ОШ ,,Андра Савчић“ Ваљево
Андрија Милошевић: Баба, вампир Божа и клиња
Педагог: Славица Ђурђевић

3. МЕСТО 45 БОДОВА

РАДОВАНОВИЋ Ања (Зајечарски)
ОШ ,,Вук Караџић“ Књажевац
Душан Радовић: Ловац и лав
Педагог: Емануела Милетић

4. МЕСТО 45 БОДОВА

МИЛОШЕВИЋ Анђелија (Подунавски округ)
ОШ ,,Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка
Мирослав Антић: Загонетка
Педагог: Душан Грашић

5. МЕСТО 44 БОДА

ВЛАДИСАВЉЕВИЋ ДУЊА (Војводина)
ОШ ,,Никола Тесла“ Нови Сад
Мирослав Антић: Успомена
Педагог: Слађана Мандић

6. МЕСТО 43 БОДА

ПЕЈЧИНОВИЋ ЛАНА (Рашки округ)
ОШ ,,Халифа бин Заид Ал Нахјан“ Нови Пазар
Тоде Николетић: Баба у пубертету
Педагог: Славица Плавшић Антонијевић

 

СРЕДЊИ УЗРАСТ:

1. МЕСТО 50 БОДОВА

МИТРИЋ Биљана (Војводина)
Културни центар Кула
Драгана Буквић: Стара кућа
Педагог: Слободан Ногавица

2. МЕСТО 48 БОДОВА

ХРК Милан (Војводина)
ОШ ,,Малда Поколења“ Ковачица
Иван Попович: Чудесно лето
Педагог: Мариа Котвашова

3. МЕСТО 47 БОДОВА

ЗОРОЕ Маша (Београд)
ОШ ,,14. октобар“ Раковица
Драгана Константиновић: Бесна песма
Педагог: Јелена Пакашки Ђурђев

4. МЕСТО 46 БОДОВА

ГЕРУН Божидар (Пиротски округ)
ОШ ,,Љупче Шпанац“ Бела Паланка
Мирослав Антић: Малилини
Педагог: Јелена Милошевић

5. МЕСТО 45 БОДОВА

БАРНА Марина (Војводина)
КУД ,,Тарас Шевченко“ Ђурђево
Ђура Папкархаји: Љубавна школа за почетнике
Педагог: Јаким Харди

6. МЕСТО 43 БОДА

ЈОВАНОВИЋ Дуња (Колубарски округ)
ОШ ,,Андра Савчић“ Ваљево
Елизабета Георгијев: Девојчица са хиљаду снова
Педагог: Славица Ђурђевић

 

СТАРЈИЈИ УЗРАСТ:

1. МЕСТО 50 БОДОВА

РУМАН Јана (Војводина)
СКУД ,,Херој Јанко Чмелик“ Стара Пазова
Томаш Репчиак: Јулијанин кључ (Бела госпођа)
Педагог: Ана Симоновић

2. МЕСТО 48 БОДОВА

БОЖОВИЋ Тара (Војводина)
Културни центар Кула
Душан Матић: Успаванка за погинуле који немју више од 20 година
Педагог: Слободан Ногавица

3. МЕСТО 45 БОДОВА

22. РУЖИЧИЋ Николина (Колубарски округ)
Ваљевска гимназија
Радмила Петровић: Ако љубав, онда шта
Педагог: Вида Никић

4. МЕСТО 45 БОДОВА

ЛУКИЋ Виктор (Колубарски округ)
Средња музичка школа ,,Живорад Грбић“ Ваљево
Мирослав Антић: Вук (поема)
Педагог: Светлана Дујаковић

5. МЕСТО 45 БОДОВА

КЉАЈИЋ Владица (Војводина)
Културни центар Кула
Десимир Благојевић: Црној сестри црна браћа
Педагог: Слободан Ногавица

6. МЕСТО 44 БОДА

МИЈАИЛОВИЋ Теодора (Београд)
Девета гимназија ,,Михаило Петровић Алас“ Нови Београд
Сара Радојковић: Хипотеза
Педагог: Драгана Петровић

7. МЕСТО 42 БОДА

ХАСАНАГИЋ Камбер (Златиборски округ)
Гимназија Прибој
Јелена Стојковић: Нисам видео Марија
Педагог: Мица Ракић

8. МЕСТО 42 БОДА

МЕРШАК Лора (Војводина)
Гимназија ,,Бранко Радичевић“ Стара Пазова
Бертолд Брехт: Рођенима после нас
Педагог: Влаинић Дијана

 

У Ваљеву
29. мај 2021. година